Zyberki - chłopaki z klasą

Rekrutacja do klasy I i do klasy „0” 

Zapraszamy 21 stycznia 2019 o godzinie  17.30  na spotkanie informacyjne 
dla rodziców kandydatów do klasy pierwszej  i klasy zerowej.

Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły ul. Piękna 24/26

Harmonogram spotkań  rekrutacyjnych  dla kandydatów wraz rodzicami .

 23.02.2019 (sobota)  o godzinie 10.00
 16.03.2019 (sobota)  o godzinie 10.00

W trakcie zajęć grupowych, zabaw ruchowych i plastycznych,  pod okiem nauczycieli i psychologa  prowadzimy obserwację w kierunku  gotowości  szkolnej kandydatów. W tym czasie rodzice mają czas na rozmowę z dyrektorem, nauczycielami i poznanie szkoły.

Istnieje również możliwość spotkania indywidualnego po wcześniejszym umówieniu się.

Czekamy na Ciebie!


Prywatne Męskie Szkoły im. Cecylii Plater-Zyberkówny dołączyły do Szkół Żeńskich w 2014 r. Decyzja o otwarciu szkół została podjęta w oparciu o przekonanie, że naszą misją jest propagowanie idei edukacji zróżnicowanej (nie-koedukacyjnej) również wśród chłopców. Hrabianka Cecylia Plater-Zyberkówna już w 1905 r. założyła Towarzystwo Przyjaciół Młodzieży, którego głównym celem było roztoczenie opieki nad chłopcami, których edukacja w ówczesnym kształcie również pozostawiała wiele do życzenia. Kontynuując zatem Jej dzieło, otworzyliśmy podwoje Szkół im. Cecylii Plater-Zyberkówny dla chłopców.

 Szkoła Męska również czerpie pełnymi garściami z ponad 130-letniej tradycji placówek. Uczniowie uczestniczą  uroczystościach szkolnych razem z koleżankami ze Szkół Żeńskich. Kształcimy chłopców w duchu tradycji chrześcijańskich i patriotycznych, by stali się mądrymi i otwartymi mężczyznami, szanującymi innych i pracującymi na rzecz wspólnego dobra. Rozumiejąc i wspierając różnice rozwojowe między dziewczętami a chłopcami, nie ulegamy stereotypom dotyczącym płci. Dlatego prowadzimy naszych uczniów kładąc zarówno nacisk na rozwój fizyczny jak i artystyczny. Przedmioty humanistyczne mają taką samą wagę jak ścisłe. Zachęcamy więc do nauki gotowania na równi z majsterkowaniem. Wierzymy, że młodych chłopców należy rozwijać w jak najszerszym stopniu – wygrana w konkursie poetyckim zatem jest równie ważna jak osiągnięcia w programowaniu czy robotyce. Dopiero więc poznanie jak najszerszego kręgu wiedzy pozwala na określenie swoich predyspozycji. Naszym mottem jest Maksimum pomocy – maksimum wymagań.

 

Zobacz także
 Liceum Ogólnokształcące

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera